Dlaczego "Nowe Pokolenie"?

Biblia mówi nam, że dzięki ofierze Jezusa Chrystusa otrzymaliśmy autorytet, aby stać się dziećmi Bożymi (J. 1,12). Bóg w swej łasce chce nas usynowić (Rzym 8,14-15), jeśli tylko zdecydujemy się mu zaufać (Rzym. 10,9). Dzięki wierze stajemy się dziećmi Bożymi.
Dawid prorokuje, że „Potomstwo będzie mu służyć i będzie poczytane Panu za pokolenie”(Ps. 22,30).
Podobny obraz widzimy również w Starym Testamencie, gdy Bóg wyprowadzał lud z niewoli egipskiej, pragnąc wprowadzić ich do ziemi Kanaan. Biblia uczy nas, że tak jak i my, czerpali oni z duchowej skały, którą był Chrystus, zostali ochrzczeni oraz prowadził ich Duch Święty (1 Kor. 10,2-4). Podobnie jak Kościół dzisiaj usłyszeli Dobrą Nowinę (Hebr. 4,2). Do ziemi obietnicy weszło jednak Nowe Pokolenie, pokolenie ludzi wiernych, zdeterminowanych, i posłusznych Bogu.
Takimi właśnie ludźmi chcemy się okazywać każdego dnia.

Jak to się zaczęło?

Kościół w Katowicach powstał w 2013 roku na podstawie słowa jakie Bóg wypowiedział do jego liderów.
Przestań się bać! Mów i nie milcz, dlatego, że Ja jestem z tobą i nikt się nie targnie, aby cię skrzywdzić. Bo mój lud w tym mieście jest liczny.
Pierwsze spotkania były dla nas prawdziwym cudem, ponieważ widzieliśmy jak Boże poselstwo wypowiadane na ulicy sprawia, że na każdym nabożeństwie pojawiają się nowi ludzie.
podczas pierwszych dwóch lat Bóg przeprowadził nas przez kilka miejsc, w których wynajmowaliśmy salę, pozwolił nam współorganizować Festiwal Życia razem z Davidem Hathaway’em, oraz dotrzeć do tysięcy ludzi z Dobrą Nowiną. Znamy wartość siania, dlatego staramy się jak najczęściej, różnymi sposobami zwiastować ewangelię w naszym mieście.
Naszą wizją jest stać się miejscem schronienia, akceptacji i wyposażenia dla każdego człowieka w Katowicach i regionie.
Jeśli szukasz Kościoła, gdzie będziesz miał szansę rozwijać swoje obdarowanie i służyć talentami, jakie Bóg umieścił w twoim wnętrzu to zapraszamy na nasze spotkania.
  • ul. Bogucicka 2
    Katowice
  • 725 039 739
  • Niedziela godz. 11:00 PL/RUS/EN