Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty

Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty

Często widać w Bożym kościele niezrozumienie, ponieważ myślimy sobie ja już jestem święty. To prawda. Gdy tylko uwierzyłeś On Cię uświęcił. List do Efezjan zaczyna się słowami „…do świętych i wiernych…” – ty i ja jesteśmy święci. Bóg uświęcił cię przez oddzielenie twojego ducha dla siebie….

Zobacz
Bądź wierny, kochaj i nie gardź dniami małych początków

Bądź wierny, kochaj i nie gardź dniami małych początków

Przyszedłem do Boga, i zadałem pytanie „Mamy 30 czy 50 osób na spotkaniach. Czemu tego nie podwoisz? Czemu nie sto? Mielibyśmy możliwość wynająć salę, stworzyć przedszkole, aby rodzice mogli pracować, aby nasze dzieci miały dobrą opiekę. Moglibyśmy stworzyć szkołę języka Polskiego dla obcokrajowców. George z Angeliką prowadziliby język angielski….”

Zobacz
Relacja z Bogiem

Relacja z Bogiem

Kościół to relacje. Wspólnota nie może istnieć w samotności. jednym z rodzajów relacji do jakiego jesteśmy powołani jest relacja z Bogiem. Co możemy o niej powiedzieć? Jak rozpoznać czy masz relację z Bogiem? Jak poznać na jakim etapie jest ta relacja? Zapraszamy do wysłuchania przesłąnia.

Zobacz
Podejmij walkę o wiarę

Podejmij walkę o wiarę

Juda to człowiek, który prawdopodobnie był bratem Jezusa. Wybrałam ten list, bo jest on do wierzących. Juda mówi, że chciał pisać o zbawieniu, ale zrezygnował i poruszył temat walki o wiarę. Często zapominamy, że wiara jest czymś o co musimy zabiegać i co należy budować, a nie coś, co się po prostu ma i jest na jednym poziomie.

„Bo wślizgnęli się między was pewni ludzie, na których już dawno został wydany wyrok potępienia. Są to ludzie bezbożni! Łaskę naszego Boga traktują jako przyzwolenie na rozwiązłość. Zapierają się też naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.”
Judy 4

Zobacz
Powołani do relacji – Idźcie i głoście

Powołani do relacji – Idźcie i głoście

Odkrywamy podstawowe aspekty naszego powołania w Królestwie Bożym. Relacje to coś, na czym opiera się chrześcijaństwo. Bóg stworzył nas, abyśmy mieli z nim relację, powołał Kościół, w którym każdy członek jest współzależny od innych, oraz umieścił nas w otoczeniu ludzi, którym mamy możliwość okazać Jego miłość. W pierwszej części cyklu pastor Marcin porusza temat naszych relacji z osobami niewierzącymi. Jak się o nich modlić? Jakie są etapy duchowego rodzicielstwa? Odpowiedzi znajdziesz słuchając kazania.

Zobacz
Powołanie Elizeusza

Powołanie Elizeusza

Bóg Chce powołać nowych ludzi. Czy marzysz o tym, co z On może z Tobą zrobić? Marzysz o przyszłości jaką dla Ciebie przygotował? Czy jesteś gotowy przestać patrzeć w tył na swoją przeszłość i skupić się na przyszłości? Zachęcamy do wysłuchania historii Elizeusza, na podstawie której pastor Marcin zachęcał, by wziąć to co Bóg przygotował dla nas na nadchodzący rok.

Zobacz
Zacznij marzyć o Bożych rzeczach

Zacznij marzyć o Bożych rzeczach

Zacznij marzyć o tym, co Bóg dla Ciebie przygotował. Myśl o tym, jak mógłbyś wspólnie z Nim modlić się o ludzi, uzdrawiać, wzbudzać z martwych, grać, śpiewać. Zacznij marzyć o swojej zbawionej rodzinie.
Rozkoszuj się Panem, a spełni pragnienia Twego serca.

Zobacz